Украинская Баннерная Сеть
на главную
  ФОРУМ

  ФЕДЕРАЦИЯ
  ШАХМАТ КИЕВА
 
   
   
   
ХРОНИКА
ТУРНИРЫ
РЕЙТИНГИ
ИНТЕРВЬЮ
ВИЗИТКИ
ШКОЛА
САЙТЫ
книжный магазин
ПОСЛЕДНИЕ ОБНОВЛЕНИЯ      
19.06.2017
Турниры
Шаховий центр Києва запрошує на бліц та рапід!
15.06.2017
Знай наших
Отколовшееся время: про юбилейный вечер в честь 80-летия 5-кратного чемпиона мира Юрия Марковича Гордиана
07.06.2017
Турниры
Запрошуємо на серію кваліфікаційних турнірів!
07.06.2017
Турниры
Неделя шахмат: победа Зубова; лига Франции; Иванчук на Кубе; чемпионат Европы (обзор мг Михаила Голубева)
02.06.2017
Турниры
Турнир для шахматистов 4 разряда и безразрядников
І здобутки, і втрати
(огляд мс Юхима Лазарєва)
огляд,  01.09.2011 - 30.09.2011

Минулого місяця та в дебюті нинішнього на турнірних аренах (і не тільки!) відбулося кілька подій різного ґатунку.

«Дубль» чемпіонки світу

У суботу, 8 жовтня ц.р., в російському Нальчику візьме старт третій етап серії з шести турнірів жіночого «Гран-прі» ФІДЕ 2011-2012 рр., переможниця якої гратиме 2013 року матч за шахову корону з її володаркою.

З ким саме? Це визначиться незабаром у матчі між чинною чемпіонкою світу, 17-річною китаянкою Хоу Їфань та претенденткою — 24-річною Гумпі Конеру з Індії (між іншим, якщо індіанка відвоює корону, то на батьківщині «мудрої гри» опиняться обидві корони — не лише чоловіча, котрою володіє Віші Ананд, а й жіноча).

До списку учасниць цієї серії «Гран-прі» ФІДЕ внесено 20 шахісток. Переважна частина їх — лідерки «Топ-100» ФІДЕ (за винятком, ясна річ, угорки Жужі Полгар, у якої був і є щонайвищий рейтинг серед жінок, але вона виступає тільки в чоловічих змаганнях).

Як уже повідомляв наш «Куточок», у першому з шести етапів жіночого «Гран-прі» в Ростові-на-Дону перемогла Хоу Їфань, а другий приз здобула наша 21-річна Катерина Лагно (між іншим, у партії з чемпіонкою світу взяла гору!). Третій і четвертий призи ро-зділили 20-річна українка Анна Музичук, яка поки що виступає за шахову федерацію Словенії, та 25-річна росіянка Тетяна Косінцева. Усім 12 учасницям було нараховано певну кількість залікових балів, які потім буде підсумовано. Зокрема, Хоу Їфань отримала 160 балів, Лагно — 130, Музичук і Косінцева — по 100 і т.д.

А минулого місяця в китайському місті Шеньчжень відбувся другий турнір жіночого «Гран-прі», в якому деякі учасниці виступили вже вдруге в цій серії, а деякі — дебютували.

Технічні результати турніру такі: 1. Хоу Їфань (Китай, 2578) — 8 очок; 2. Анна Музичук (Словенія) — 7; 3-4. Цзюй Веньцзюнь і Тань Чжуньї — по 6,5; 5-6. Чжао Сю і Жуань Люфей (усі — Китай) — по 6; 7. Бат Монготуул (Монголія) — 5,5; 8. Еліна Даніелян (Вірменія) — 5; 9-10. Чжу Чень (Катар) і Вікторія Чміліте (Литва) — по 4,5; 11. Катерина Ковалевська (Росія) — 4; Бетюл Їлдиз (Туреччина) — 2,5 очка.

А де ж, спитаєте, наша Катря Лагно? Вона, так само, як і екс-чемпіонка світу Олеся Костенюк (росіянка українського роду), вирішила пропустити цей етап. Таке не лише дозволяється, а й вимагається правилами серії «Гран-прі»: кожна її учасниця може виступити не менш як у трьох, але не більш як у чотирьох турнірних етапах. А зараховують кожній учасниці лише найвищі залікові бали, здобуті нею в трьох турнірах.

Поки що, після двох етапів серії «Гран-прі», серед тих учасниць, які виступили в обох турнірах, лідирує Хоу Їфань — 320 балів (160+2), а за нею Музичук — 230 (100+130). А ті шахістки, котрі зіграли лише в одному з цих етапів? Тут ведуть перед Катерина Лагно — 130 балів, а за нею Тетяна Косінцева — 100.

Цікаво, що ж буде в третьому етапі, де візьме участь і Катерина Лагно? Подивимось…

«Королі» чи «королеви»?

Тепер питання: чому Лагно (а також і Костенюк) не виступали саме в другому етапі «Гран-прі»?

Виявляється, їх обох ще раніше запросили взяти участь у дуже колоритному турнірі. Водночас із другим етапом жіночого «Гран-прі» шаховий клуб і шкільний центр Сент-Луїса (США) організував турнір під назвою — «Королі проти королев», у якому п’ятеро чоловіків грають матч проти п’яти жінок (за так званою «шевенігенською системою»: кожен учасник грає з кожною учасницею, але не між собою). Найцікавіше те, що в кожному турі він і вона проводять такий міні-матч: один двобій — у «шахи Фішера», з нестандартною початковою позицією в партії (з контрольним часом — по 25 хвилин на всю партію плюс по 10 секунд на кожен хід), другий — у швидкі шахи (25 хвилин плюс 5 секунд).

Якраз Лагно і Костенюк очолили жіночу команду, до якої входили ще неодноразові чемпіонки США Ганна Затонських та Ірина Круш (обидві — також українського роду!) і Марта Фієрро з Еквадору.

Було вирішено, що сумарні рейтинги обох команд мусять бути однаковими. Тож за чоловіків грали не дуже імениті гросмейстери, найвідомішим з яких був лідер шахістів США Гікару Накамура. Він і набрав найбільшу кількість очок — 9,5 з 10 можливих. Єдину нічию зробила з ним у «рапіді» Костенюк. Вона ж досягла і найвищого результату серед жінок — 5,5 очка. Далі: Лагно — 5 очок; Круш — 3; Затонських і Фієрро — по 2,5. А в матчі взяли гору «королі» — 31,5:18,5. Далося взнаки, мабуть, те, що «королеви» майже не обізнані, як слід, з «шахами Фішера»? В усякому разі, Костенюк і Лагно зіграли з «королями» на рівних, підтвердивши свій клас.

А як наші легіонери?

У Словенії проходив з 25 вересня по 1 жовтня 27-й клубний чемпіонат Європи (62 команди, швейцарська система, 7 турів).

Перемогла «Saint-Petersburg Chess Federation», яку очолював володар Кубка світу-2011 Петро Свідлер. В її складі успішно виступив (на 4-й шахівниці) закарпатець Захар Єфименко, набравши 4 очка в 6 партіях.

Срібним призером стала азербайджанська команда «SOCAR», тренером якої був, як і торік, одесит Володимир Тукмаков, а очо-лювали її Тимур Раджабов і Олександр Грищук. У ній грав також львів’янин Андрій Волокитін — 4,5 з 6.

Третій результат показали три команди. Додатковий показник подарував «бронзу» Чехії, а четвертим опинився торішній переможець — «Ekonomist SGSEU Saratov», де на чолі грали харків’яни Олександр Моїсеєнко (4 з 6) і Павло Ельянов — (5,5 з 7).

Не дуже вдало виступив «Tomsk-400» на чолі з киянином Русланом Пономарьовим (3 очки з 6). В цій команді чудово зіграв луганчанин Олександр Арещенко (6 із 7).

Інтригував другий виступ чернігівського клубу під складною назвою «А ДАН ДЗО/ПГМБ», який торік сенсаційно завоював бронзові медалі. Цього разу фінішував десятим. У складі команди найуспішніше виступили юний львів’янин Ярослав Жеребух (5 з 6) і луганчанин Антон Коробов (3,5 з 6). Український дебютант «Штрафбат» з Луганська фінішував лише 35-м.

Серед жінок (12 команд) Кубок здобув російський «АВС», де гідно виступили донеччанка Катерина Лагно (4 очка з 6) та львів’янка Марія Музичук (3 з 4). В іншій російській команді «Гіпроречтранс», яка була сьомою, 3,5 очка з 6 набрала одеситка Наталія Жукова...

Українців грабують...

Неприємна подія, повідомляють ЗМІ, сталася в бразильському Сан-Паулу після закінчення першого кола турніру на приз «Великий Шолом»: його блискучого лідера Василя Іванчука було пограбовано. Тим часом йому разом з іншими учасниками необхідно було негайно переїжджати в Іспанію, де в Більбао вчора розпочалося друге коло турніру. Коли Василь з дружиною Оксаною вийшли з готелю, прямуючи в аеропорт, з’явилися злочинці і погрожуючи пістолетом, вихопили валізу з особистими речами. Іванчуку довелося прибувати в Більбао із запізненням. Отож його суперник у стартовому турі другого кола Гікару Накамура згодився на те, щоб його партію з Іванчуком перенесли з 6-го на 9 жовтня, коли в турнірі буде вихідний день.

Повідомляють також, що серед втраченого опинився і паспорт дружини Іванчука — пані Оксани, котра була з ним у Сан-Паулу. Василь спочатку відмовлявся їхати в Іспанію, поки її документи не буде відновлено, але далі було вирішено, що його жінка зможе вилетіти з Бразилії в Україну.

Співчуваємо Василеві та Оксані Іванчукам. Віримо, що попри цю прикрість, український супергросмейстер збереже на цьому ту-рнірі бойовий настрій.

Юхим ЛАЗАРЄВ, майстер спорту

ХРОНИКА  
01.06.2017
Именинники июня
В этом месяце поздравления принимают:
1 - Георгий Тимошенко,
Наталья Омутных
2 - Сергей Куцин
3 - Александр Сулыпа
4 - Александр Вайсман
5 - Борис Таборов
6 - Ольга Шальнева
7 - Руслан Погорелов,
Алексей Сурядный
10 - Евгения Долуханова
11 - Татьяна Розенфельд
15 - Александр Арещенко
Галина Алябышева
18 - Андрей Волокитин
21 - Юрий Круппа
Валерий Неверов
22 - Инна Гапоненко
23 - Елена Некрасова
25 - Антон Коробов
27 - Семен Губницкий
Наш сайт присоединяется к общему хору здравиц в честь именинников!
01.05.2017
Именинники мая
В этом месяце поздравления принимают:
1 - Владимир Сергеев
2 - Светлана Чередниченко
3 - Леонид Шмутер, Михаил Недобора, Сергей Шевченко
4 - Сергей Овсеевич
5 - Наталия Жукова
10 - Павел Эльянов
16 - Татьяна Клюева
17 - Александр Моисеенко
22 - Ольга Богданова, Мирослава Якивчик, Александр Шнейдер,
Юрий Дроздовский
23 - Сергей Кривошея
24 - Ирина Швед, Диана Арутюнова
27 - Наталия Киселева,
Виталий Молдованенко
28 - Михаил Козаков
29 - Анастасия Карлович
30 - Михаил Голубев.
Наш сайт присоединяется к общему хору здравиц в честь именинников!
03.04.2017
Именинники апреля
В этом месяце поздравления принимают:
4 — Михаил Селезнев
Александр Зубов
9 — Артем Цепотан
11 — Николай Легкий
12 — Виктор Москаленко
13 — Андрей Нечаев
Наталия Гасюнас
15 — Андрей Сумец
Николай Беличев
20 — Олег Иванов
23 — Олег Стрельников,
Ольга Андреева
30 — Спартак Высочин
Борис Пономарев
Наш сайт присоединяется к общему хору здравиц в честь именинников!
01.03.2017
Именинники марта
В этом месяце поздравления принимают:
4 - Вадим Шишкин
5 - Владимир Тукмаков
7 - Петр Коробков
9 - Виталий Кириченко
10 - Анна Зозуля
12 - Эдуард Андреев
13- Елизавета Соловьева
14 - Дмитрий Беркович,
Сергей Федорчук
17 - Оксана Грицаева,
18 - Василий Иванчук
22 - Елена Бойцун, Вадим Малахатько, Назар Фирман
25 - Марта Литинская
27 - Михаил Бродский
30 - Станислав Ильин.
Наш сайт присоединяется к общему хору здравиц в честь именинников!
01.02.2017
Именинники февраля
В этом месяце поздравления принимают:
1 - Михаил Фейгин
3 - Татьяна Меламед,
Алексей Аверьянов
4 - Виктор Савинов
6 - Евгений Кобылкин,
Леонид Милов
7 - Владимир Роговский
8 - Юрий Солодовниченко
12 - Александр Боднар
13 - Мария Танцюра
17 - Елена Ильчук,
Виктория Чуливская
19 - Светлана Иванова
20 - София Лещенко,
Виктория Сорокина
24 - Орест Грицак
25 - Владислава Калинина, Владимир Баклан, Алексей Косиков
26 - Владимир Ретинский
28 - Анна Музычук, Владимир Охотник
Наш сайт присоединяется к общему хору здравиц в честь именинников!
02.01.2017
Именинники января
В этом месяце поздравления принимают:
1 - Лариса Калинина
3 - Ярина Сенчишин
5 - Виктория Гордон
10 - Олег Романишин
11 - Елена Маковецкая,
Виталий Козяк
12 - Александр Белецкий
13 - Александр Носенко,
Роман Ефремов
14 - Татьяна Василевич,
Яна Иванова
16 - Ольга Иваненко,
Дарья Орлянская,
Андрей Баришполец
19 - Геннадий Кузьмин
20 - Вадим Ещенко,
Сергей Клименко
21 - Станислав Савченко
22 - Ольга Должикова
23 - Наталья Григоренко
25 - Александр Голощапов
26 - Юрий Кузубов
28 - Ольга Александрова,
Валерий Шалимов
29 - Николай Боднар
31 - Валерий Авескулов.
Наш сайт присоединяется к общему хору здравиц в честь именинников!
30.11.2016
Именинники декабря
В этом месяце поздравления принимают:
1 - Дмитрий Комаров, Виталий Малыкин, Галина Тимофеева
3 - Алексей Мазурок, Виктор Янов
5 - Татьяна Кононенко
7 - Андрей Максименко,
Елена Сокальская
8 - Оксана Возовик, Александр Репринцев
10 - Светлана Козак
11 - Татьяна Костак
12 - Мария Декусар, Елена Елина, Татьяна Морозова
12 - Сергей Бородай
17 - Александр Зубарев
19 - Виктория Артамонова,
Игорь Лабенский
21 - Роман Череватенко
28 - Евгений Мирошниченко
30 - Вячеслав Клюнер
Наш сайт присоединяется к общему хору здравиц в честь именинников!
01.11.2016
Именинники ноября
В этом месяце поздравления принимают:
1 - Геннадий Гутман,
Михаил Симанцев
2 - Алена Горескул
4 - Андрей Зонтах,
Евгений Кузьменко
11 - Мария Дубинская
Юрий Вовк
18 - Мария Клинова,
Юлия Морозова
21 - Татьяна Костюк
22 - Лидия Семенова
23 - Вячеслав Эйнгорн
29 - Василий Шикула
Наш сайт присоединяется к общему хору здравиц в честь именинников!
01.10.2016
Именинники октября
В этом месяце поздравления принимают:
4 - Александр Чубуков
5 - Юрий Довжик
11 - Руслан Пономарев
16 - Александр Пичугин,
Олег Богинин
20 - Ирина Лымарь, Любовь Жильцова-Лысенко, Леонид Кернажицкий
21 - Надежда Ядвижена, Александр Ковчан
27 - Татьяна Бакланова
28 - Игорь Смирнов
29 - Сергей Завгородний,
Евгений Шарапов
Наш сайт присоединяется к общему хору здравиц в честь именинников!
02.09.2016
Именинники сентября
В этом месяце поздравления принимают:
2 - Екатерина Мацейко
4 - Валерий Жидков
5 - Ирина Сон
9 - Олеся Коновалова,
Олег Чайка
12 - Татьяна Ястребова
19 - Татьяна Азарова
21 - Мария Музычук
23 - Людмила Мокряк,
Тимофей Галинский
25 - Екатерина Должикова
26 - Эльдар Гасанов,
Евгений Наливайко,
Сергей Павлов
Наш сайт присоединяется к общему хору здравиц в честь именинников!
   
  редактор: Анатолий Яворский
  эксперт: мг. Владимир Баклан
Разработка:
Агентство ArtHouse & BAZZAR infocenter
   
Украинская баннерная сеть chesscircle