Украинская Баннерная Сеть
на главную
  ФОРУМ

  ФЕДЕРАЦИЯ
  ШАХМАТ КИЕВА
 
   
   
   
ХРОНИКА
ТУРНИРЫ
РЕЙТИНГИ
ИНТЕРВЬЮ
ВИЗИТКИ
ШКОЛА
САЙТЫ
книжный магазин
ПОСЛЕДНИЕ ОБНОВЛЕНИЯ      
19.06.2017
Турниры
Шаховий центр Києва запрошує на бліц та рапід!
15.06.2017
Знай наших
Отколовшееся время: про юбилейный вечер в честь 80-летия 5-кратного чемпиона мира Юрия Марковича Гордиана
07.06.2017
Турниры
Запрошуємо на серію кваліфікаційних турнірів!
07.06.2017
Турниры
Неделя шахмат: победа Зубова; лига Франции; Иванчук на Кубе; чемпионат Европы (обзор мг Михаила Голубева)
02.06.2017
Турниры
Турнир для шахматистов 4 разряда и безразрядников
Проблеми турнірного календаря
(огляд мс Юхима Лазарєва)
огляд,  16.02.2012 - 20.02.2012

У супертурнірах після «Aeroflot open» начебто буде тривалий тайм-аут?..

Наші задніх не пасуть!

Минулого тижня в Москві фінішував «Аерофлот-опен» — популяр-ний традиційний шаховий фестиваль, де цьогоріч у головному турні-рі «А» 86 учасників (швейцарська система, 9 турів), серед яких були четверо українських гросмейстерів, розігрували призовий фонд у 150000 євро. Особливістю цих аерофлотських турнірів було те, що переможець кожного з них отримував, окрім першого призу, також і перепустку на участь у супертурнірі в німецькому Дортмунді, котрий традиційно проводиться щороку в липні.

У цьому «опені» з-поміж претендентів на головні нагороди було небагато представників світової еліти. Хіба що серед наших земляків — дворазовий олімпійський чемпіон у складі збірної України, 28-річний харків’янин Павло Ельянов. Ще троє — 26-річний харків’янин Антон Коробов, 18-річний львів’янин Ярослав Жеребух і 24-річний кримчанин Адам Тухаєв.

Між іншим, до участі в цьогорічному дортмундському «супері» одним і персонально запрошених учасників став чемпіон України-2011 Руслан Пономарьов (киянин, згадаймо, блискуче виграв Дортмунд-2010).

Чималі шанси приєднатися до нього мали Ельянов і Коробов. Перед останнім туром обидва вони вели перед у турнірі, набравши по 6 очок, як і 27-річний польський гросмейстер Матеуш Бартель.

Але в заключних партіях Коробов білими не зміг перемогти Бартеля, а Ельянов чорними — 22-річного росіянина Дмитра Андрейкіна. Ці нічиї вивели на першу сходинку Бартеля — хоч у нього було стільки ж очок (6,5), як і в обох українців, але головним додатковим показником вважалася більшість партій, зіграних чорними. Відтак Коробов став «срібним» призером, а Ельянов — «бронзовим». Усе ж у цілому такий їхній результат є, безумовно, успішним. Так само, як виступ Тухаєва та Жеребуха, які, набравши по 5,5 очка з 9, опинилися в групі гросмейстерів (починаючи з 9-го місця), чий рейтинг більший, ніж у них, аж на сто пунктів. Наші задніх не пасуть! А їхні рейтинги, слід гадати, ще й підвищаться.

Цей рік — безглуздий?

У попередньому «Куточку» мова йшла, зокрема, про те, що рейтинг-лідер світу Магнус Карлсен виступив проти наміру ФІДЕ провести змагання восьми претендентів на участь у матчі за шахову корону (котрий має відбутися 2014 року) з її володарем (який має визначитися незабаром у двобої Ананд — Гельфанд) цьогоріч з 23 жовтня по 13 листопада. Аргумент норвезького «вікінга» полягає в тому, що календар осінніх супертурнірів-2012 надто перевантажено. Тож і запросив інших учасників «турніру восьми» висловити свою думку щодо його позиції.

Що ж, один із них уже раніше досить темпераментно виступив на цю тему. Це — екс-чемпіон світу, росіянин Володимир Крамник. Переконливо здобувши перший приз у супертурнірі «London Chess Classic» (що проходив торік у грудні в столиці Великої Британії), в якому випередив і чемпіона світу Ананда, і рейтинг-лідера Карлсена, Крамник детально прокоментував для часопису «64» деталі цього турніру, до того ж, приділив увагу строкам проведення змагань претендентів на корону.

А саме: заявивши, що непросто прогнозувати щось на 2012-й шаховий рік, наголосив: «Ясно одне — він буде не менш складним, ніж попередній, а з точки зору календаря — саме таким же безглуздим... Шаховий календар залишається дуже перевантаженим і якимось неправильним, хтось уже мусить його по-людському скласти. Чому в нас майже всі турніри, і офіційні, й ні — у другій половині року? Приміром, 2012-го восени — і Олімпіада, і Більбао, і Нанкін, і клубна першість Європи, і турнір претендентів (коли? де?), а далі відразу Меморіал Таля і Лондон. Починаючи в липні з Дортмунда, турніри йдуть без зупинки, а в першій половині року нічого немає: щез турнір у Монако, «підвішено» Лінарес. Я вже пропонував таку ідею — перенести турнір претендентів на березень — квітень 2013-го. Час цілком порожній. Та начебто цією ідеєю поки ніхто не зацікавився. На жаль, у шахах немає аж ніякого координаційного центру. Коли б організатори збагнули, що перша половина року порожня, та ще якби й гравці трішки натиснули б... Це ж усім вигідно — перенести якийсь супертурнір на весну, розвантажити осінь. І вигідно, до слова, не лише гравцям — у тих же організаторів буде більший вибір, вони зможуть залучити найсильніших шахістів, адже так у другій половині року багатьом гросмейстерам доводиться вже відмовлятися від якихось запрошень», — резюмує Крамник.

Як ми вже повідомляли, один відгук на цю пропозицію вже є — Меморіал Таля в Москві перенесено цьогоріч з осені на червень.

Ще один відгук: вирішено провести товариський матч між другим і третім рейтинг-фаворитами «Топ-100 ФІДЕ» Ароняном і Крамником цьогоріч 21-29 квітня. Повідомляють: Крамник ще торік поскаржився російському бізнесменові Олегу Скворцову, що йому ніде буде чимось заповнити за шахівницею нинішню величезну, майже піврічну турнірну паузу, тож отой і запропонував йому зіграти тренувальний матч проти супергросмейстера з чільної четвірки «Топ-100 ФІДЕ» (до якої входять, нагадуємо, Карлсен, Аронян, Крамник і Ананд). Зупинилися на кандидатурі Ароняна. Той погодився.

Контракт уже підписано. Буде зіграно шість партій з класичним контролем часу, який планується в турнірі претендентів. Цікаво, що в опитуванні брали участь майже півтисячі користувачів одного з популярних радіоефірів. І понад 60 відсотків опитаних зізналися, що для них цей матч буде цікавіший, ніж двобій за корону між Анандом і Гельфандом, який відбудеться в травні. Судіть самі…

Піврічний «тайм-аут» у змаганнях своєрідно відбивається також і на підготовці до турніру претендентів нашого Василя Іванчука. Він не відмовився взяти участь у турнірі зі швидких шахів (по 15 хвилин на партію) у латвійській Юрмалі, про який ми вже повідомляли перед його стартом і в якому взяли участь 58 учасників. У фінальному етапі, де 8 учасників змагалися за коловою системою, Іванчук розділив 5-6 місця, набравши 3 пункти. Переміг у турнірі Олександр Морозевич (Росія) — 5 очок. На 0,5 очка відстали Олексій Широв (Латвія) і Данієль Фрідман (Німеччина)… Добре, що результати в швидких шахах у рейтингах «Топ-100» ФІДЕ не враховують… Добре, що в цьому турнірі була хоч якась практика, бо після нього, як повідомляють, у львів’янина буде, як мінімум, тайм-аут аж на три місяці — можливо, до Меморіалу Таля в червні, а то й до чемпіонату України в липні.

Головне ж для нього цьогоріч — участь у турнірі восьми претендентів на світову корону. І спадає на думку: чи не виявиться той тримісячний антракт Іванчука не менш корисним і необхідним для його підготовки до цього турніру, ніж чергове ігрове навантаження в інших змаганнях?

Хай Василю щастить!

Юхим Лазарєв, майстер спорту

ХРОНИКА  
01.06.2017
Именинники июня
В этом месяце поздравления принимают:
1 - Георгий Тимошенко,
Наталья Омутных
2 - Сергей Куцин
3 - Александр Сулыпа
4 - Александр Вайсман
5 - Борис Таборов
6 - Ольга Шальнева
7 - Руслан Погорелов,
Алексей Сурядный
10 - Евгения Долуханова
11 - Татьяна Розенфельд
15 - Александр Арещенко
Галина Алябышева
18 - Андрей Волокитин
21 - Юрий Круппа
Валерий Неверов
22 - Инна Гапоненко
23 - Елена Некрасова
25 - Антон Коробов
27 - Семен Губницкий
Наш сайт присоединяется к общему хору здравиц в честь именинников!
01.05.2017
Именинники мая
В этом месяце поздравления принимают:
1 - Владимир Сергеев
2 - Светлана Чередниченко
3 - Леонид Шмутер, Михаил Недобора, Сергей Шевченко
4 - Сергей Овсеевич
5 - Наталия Жукова
10 - Павел Эльянов
16 - Татьяна Клюева
17 - Александр Моисеенко
22 - Ольга Богданова, Мирослава Якивчик, Александр Шнейдер,
Юрий Дроздовский
23 - Сергей Кривошея
24 - Ирина Швед, Диана Арутюнова
27 - Наталия Киселева,
Виталий Молдованенко
28 - Михаил Козаков
29 - Анастасия Карлович
30 - Михаил Голубев.
Наш сайт присоединяется к общему хору здравиц в честь именинников!
03.04.2017
Именинники апреля
В этом месяце поздравления принимают:
4 — Михаил Селезнев
Александр Зубов
9 — Артем Цепотан
11 — Николай Легкий
12 — Виктор Москаленко
13 — Андрей Нечаев
Наталия Гасюнас
15 — Андрей Сумец
Николай Беличев
20 — Олег Иванов
23 — Олег Стрельников,
Ольга Андреева
30 — Спартак Высочин
Борис Пономарев
Наш сайт присоединяется к общему хору здравиц в честь именинников!
01.03.2017
Именинники марта
В этом месяце поздравления принимают:
4 - Вадим Шишкин
5 - Владимир Тукмаков
7 - Петр Коробков
9 - Виталий Кириченко
10 - Анна Зозуля
12 - Эдуард Андреев
13- Елизавета Соловьева
14 - Дмитрий Беркович,
Сергей Федорчук
17 - Оксана Грицаева,
18 - Василий Иванчук
22 - Елена Бойцун, Вадим Малахатько, Назар Фирман
25 - Марта Литинская
27 - Михаил Бродский
30 - Станислав Ильин.
Наш сайт присоединяется к общему хору здравиц в честь именинников!
01.02.2017
Именинники февраля
В этом месяце поздравления принимают:
1 - Михаил Фейгин
3 - Татьяна Меламед,
Алексей Аверьянов
4 - Виктор Савинов
6 - Евгений Кобылкин,
Леонид Милов
7 - Владимир Роговский
8 - Юрий Солодовниченко
12 - Александр Боднар
13 - Мария Танцюра
17 - Елена Ильчук,
Виктория Чуливская
19 - Светлана Иванова
20 - София Лещенко,
Виктория Сорокина
24 - Орест Грицак
25 - Владислава Калинина, Владимир Баклан, Алексей Косиков
26 - Владимир Ретинский
28 - Анна Музычук, Владимир Охотник
Наш сайт присоединяется к общему хору здравиц в честь именинников!
02.01.2017
Именинники января
В этом месяце поздравления принимают:
1 - Лариса Калинина
3 - Ярина Сенчишин
5 - Виктория Гордон
10 - Олег Романишин
11 - Елена Маковецкая,
Виталий Козяк
12 - Александр Белецкий
13 - Александр Носенко,
Роман Ефремов
14 - Татьяна Василевич,
Яна Иванова
16 - Ольга Иваненко,
Дарья Орлянская,
Андрей Баришполец
19 - Геннадий Кузьмин
20 - Вадим Ещенко,
Сергей Клименко
21 - Станислав Савченко
22 - Ольга Должикова
23 - Наталья Григоренко
25 - Александр Голощапов
26 - Юрий Кузубов
28 - Ольга Александрова,
Валерий Шалимов
29 - Николай Боднар
31 - Валерий Авескулов.
Наш сайт присоединяется к общему хору здравиц в честь именинников!
30.11.2016
Именинники декабря
В этом месяце поздравления принимают:
1 - Дмитрий Комаров, Виталий Малыкин, Галина Тимофеева
3 - Алексей Мазурок, Виктор Янов
5 - Татьяна Кононенко
7 - Андрей Максименко,
Елена Сокальская
8 - Оксана Возовик, Александр Репринцев
10 - Светлана Козак
11 - Татьяна Костак
12 - Мария Декусар, Елена Елина, Татьяна Морозова
12 - Сергей Бородай
17 - Александр Зубарев
19 - Виктория Артамонова,
Игорь Лабенский
21 - Роман Череватенко
28 - Евгений Мирошниченко
30 - Вячеслав Клюнер
Наш сайт присоединяется к общему хору здравиц в честь именинников!
01.11.2016
Именинники ноября
В этом месяце поздравления принимают:
1 - Геннадий Гутман,
Михаил Симанцев
2 - Алена Горескул
4 - Андрей Зонтах,
Евгений Кузьменко
11 - Мария Дубинская
Юрий Вовк
18 - Мария Клинова,
Юлия Морозова
21 - Татьяна Костюк
22 - Лидия Семенова
23 - Вячеслав Эйнгорн
29 - Василий Шикула
Наш сайт присоединяется к общему хору здравиц в честь именинников!
01.10.2016
Именинники октября
В этом месяце поздравления принимают:
4 - Александр Чубуков
5 - Юрий Довжик
11 - Руслан Пономарев
16 - Александр Пичугин,
Олег Богинин
20 - Ирина Лымарь, Любовь Жильцова-Лысенко, Леонид Кернажицкий
21 - Надежда Ядвижена, Александр Ковчан
27 - Татьяна Бакланова
28 - Игорь Смирнов
29 - Сергей Завгородний,
Евгений Шарапов
Наш сайт присоединяется к общему хору здравиц в честь именинников!
02.09.2016
Именинники сентября
В этом месяце поздравления принимают:
2 - Екатерина Мацейко
4 - Валерий Жидков
5 - Ирина Сон
9 - Олеся Коновалова,
Олег Чайка
12 - Татьяна Ястребова
19 - Татьяна Азарова
21 - Мария Музычук
23 - Людмила Мокряк,
Тимофей Галинский
25 - Екатерина Должикова
26 - Эльдар Гасанов,
Евгений Наливайко,
Сергей Павлов
Наш сайт присоединяется к общему хору здравиц в честь именинников!
   
  редактор: Анатолий Яворский
  эксперт: мг. Владимир Баклан
Разработка:
Агентство ArtHouse & BAZZAR infocenter
   
Украинская баннерная сеть chesscircle