Украинская Баннерная Сеть
на главную
  ФОРУМ

  ФЕДЕРАЦИЯ
  ШАХМАТ КИЕВА
 
   
   
   
ХРОНИКА
ТУРНИРЫ
РЕЙТИНГИ
ИНТЕРВЬЮ
ВИЗИТКИ
ШКОЛА
САЙТЫ
книжный магазин
ПОСЛЕДНИЕ ОБНОВЛЕНИЯ      
31.12.2017
Школа
Авторский семейный турнир"Мама, папа и я - шахматная семья"
29.12.2017
Главная страница
Юлія Осьмак і Олександр Білявський – переможці "Матчів шахових зірок"!
02.12.2017
Турниры
Українець Бернадський виграв престижний турнір у Вірменії
01.11.2017
Школа
Крик души! Крик о помощи!
В Мариуполе у шахматистов отбирают клуб
16.10.2017
Турниры
Українець Сивук - другий на Меморіалі Панченка
І здобутки, і втрати
(огляд мс Юхима Лазарєва)
огляд,  01.09.2011 - 30.09.2011

Минулого місяця та в дебюті нинішнього на турнірних аренах (і не тільки!) відбулося кілька подій різного ґатунку.

«Дубль» чемпіонки світу

У суботу, 8 жовтня ц.р., в російському Нальчику візьме старт третій етап серії з шести турнірів жіночого «Гран-прі» ФІДЕ 2011-2012 рр., переможниця якої гратиме 2013 року матч за шахову корону з її володаркою.

З ким саме? Це визначиться незабаром у матчі між чинною чемпіонкою світу, 17-річною китаянкою Хоу Їфань та претенденткою — 24-річною Гумпі Конеру з Індії (між іншим, якщо індіанка відвоює корону, то на батьківщині «мудрої гри» опиняться обидві корони — не лише чоловіча, котрою володіє Віші Ананд, а й жіноча).

До списку учасниць цієї серії «Гран-прі» ФІДЕ внесено 20 шахісток. Переважна частина їх — лідерки «Топ-100» ФІДЕ (за винятком, ясна річ, угорки Жужі Полгар, у якої був і є щонайвищий рейтинг серед жінок, але вона виступає тільки в чоловічих змаганнях).

Як уже повідомляв наш «Куточок», у першому з шести етапів жіночого «Гран-прі» в Ростові-на-Дону перемогла Хоу Їфань, а другий приз здобула наша 21-річна Катерина Лагно (між іншим, у партії з чемпіонкою світу взяла гору!). Третій і четвертий призи ро-зділили 20-річна українка Анна Музичук, яка поки що виступає за шахову федерацію Словенії, та 25-річна росіянка Тетяна Косінцева. Усім 12 учасницям було нараховано певну кількість залікових балів, які потім буде підсумовано. Зокрема, Хоу Їфань отримала 160 балів, Лагно — 130, Музичук і Косінцева — по 100 і т.д.

А минулого місяця в китайському місті Шеньчжень відбувся другий турнір жіночого «Гран-прі», в якому деякі учасниці виступили вже вдруге в цій серії, а деякі — дебютували.

Технічні результати турніру такі: 1. Хоу Їфань (Китай, 2578) — 8 очок; 2. Анна Музичук (Словенія) — 7; 3-4. Цзюй Веньцзюнь і Тань Чжуньї — по 6,5; 5-6. Чжао Сю і Жуань Люфей (усі — Китай) — по 6; 7. Бат Монготуул (Монголія) — 5,5; 8. Еліна Даніелян (Вірменія) — 5; 9-10. Чжу Чень (Катар) і Вікторія Чміліте (Литва) — по 4,5; 11. Катерина Ковалевська (Росія) — 4; Бетюл Їлдиз (Туреччина) — 2,5 очка.

А де ж, спитаєте, наша Катря Лагно? Вона, так само, як і екс-чемпіонка світу Олеся Костенюк (росіянка українського роду), вирішила пропустити цей етап. Таке не лише дозволяється, а й вимагається правилами серії «Гран-прі»: кожна її учасниця може виступити не менш як у трьох, але не більш як у чотирьох турнірних етапах. А зараховують кожній учасниці лише найвищі залікові бали, здобуті нею в трьох турнірах.

Поки що, після двох етапів серії «Гран-прі», серед тих учасниць, які виступили в обох турнірах, лідирує Хоу Їфань — 320 балів (160+2), а за нею Музичук — 230 (100+130). А ті шахістки, котрі зіграли лише в одному з цих етапів? Тут ведуть перед Катерина Лагно — 130 балів, а за нею Тетяна Косінцева — 100.

Цікаво, що ж буде в третьому етапі, де візьме участь і Катерина Лагно? Подивимось…

«Королі» чи «королеви»?

Тепер питання: чому Лагно (а також і Костенюк) не виступали саме в другому етапі «Гран-прі»?

Виявляється, їх обох ще раніше запросили взяти участь у дуже колоритному турнірі. Водночас із другим етапом жіночого «Гран-прі» шаховий клуб і шкільний центр Сент-Луїса (США) організував турнір під назвою — «Королі проти королев», у якому п’ятеро чоловіків грають матч проти п’яти жінок (за так званою «шевенігенською системою»: кожен учасник грає з кожною учасницею, але не між собою). Найцікавіше те, що в кожному турі він і вона проводять такий міні-матч: один двобій — у «шахи Фішера», з нестандартною початковою позицією в партії (з контрольним часом — по 25 хвилин на всю партію плюс по 10 секунд на кожен хід), другий — у швидкі шахи (25 хвилин плюс 5 секунд).

Якраз Лагно і Костенюк очолили жіночу команду, до якої входили ще неодноразові чемпіонки США Ганна Затонських та Ірина Круш (обидві — також українського роду!) і Марта Фієрро з Еквадору.

Було вирішено, що сумарні рейтинги обох команд мусять бути однаковими. Тож за чоловіків грали не дуже імениті гросмейстери, найвідомішим з яких був лідер шахістів США Гікару Накамура. Він і набрав найбільшу кількість очок — 9,5 з 10 можливих. Єдину нічию зробила з ним у «рапіді» Костенюк. Вона ж досягла і найвищого результату серед жінок — 5,5 очка. Далі: Лагно — 5 очок; Круш — 3; Затонських і Фієрро — по 2,5. А в матчі взяли гору «королі» — 31,5:18,5. Далося взнаки, мабуть, те, що «королеви» майже не обізнані, як слід, з «шахами Фішера»? В усякому разі, Костенюк і Лагно зіграли з «королями» на рівних, підтвердивши свій клас.

А як наші легіонери?

У Словенії проходив з 25 вересня по 1 жовтня 27-й клубний чемпіонат Європи (62 команди, швейцарська система, 7 турів).

Перемогла «Saint-Petersburg Chess Federation», яку очолював володар Кубка світу-2011 Петро Свідлер. В її складі успішно виступив (на 4-й шахівниці) закарпатець Захар Єфименко, набравши 4 очка в 6 партіях.

Срібним призером стала азербайджанська команда «SOCAR», тренером якої був, як і торік, одесит Володимир Тукмаков, а очо-лювали її Тимур Раджабов і Олександр Грищук. У ній грав також львів’янин Андрій Волокитін — 4,5 з 6.

Третій результат показали три команди. Додатковий показник подарував «бронзу» Чехії, а четвертим опинився торішній переможець — «Ekonomist SGSEU Saratov», де на чолі грали харків’яни Олександр Моїсеєнко (4 з 6) і Павло Ельянов — (5,5 з 7).

Не дуже вдало виступив «Tomsk-400» на чолі з киянином Русланом Пономарьовим (3 очки з 6). В цій команді чудово зіграв луганчанин Олександр Арещенко (6 із 7).

Інтригував другий виступ чернігівського клубу під складною назвою «А ДАН ДЗО/ПГМБ», який торік сенсаційно завоював бронзові медалі. Цього разу фінішував десятим. У складі команди найуспішніше виступили юний львів’янин Ярослав Жеребух (5 з 6) і луганчанин Антон Коробов (3,5 з 6). Український дебютант «Штрафбат» з Луганська фінішував лише 35-м.

Серед жінок (12 команд) Кубок здобув російський «АВС», де гідно виступили донеччанка Катерина Лагно (4 очка з 6) та львів’янка Марія Музичук (3 з 4). В іншій російській команді «Гіпроречтранс», яка була сьомою, 3,5 очка з 6 набрала одеситка Наталія Жукова...

Українців грабують...

Неприємна подія, повідомляють ЗМІ, сталася в бразильському Сан-Паулу після закінчення першого кола турніру на приз «Великий Шолом»: його блискучого лідера Василя Іванчука було пограбовано. Тим часом йому разом з іншими учасниками необхідно було негайно переїжджати в Іспанію, де в Більбао вчора розпочалося друге коло турніру. Коли Василь з дружиною Оксаною вийшли з готелю, прямуючи в аеропорт, з’явилися злочинці і погрожуючи пістолетом, вихопили валізу з особистими речами. Іванчуку довелося прибувати в Більбао із запізненням. Отож його суперник у стартовому турі другого кола Гікару Накамура згодився на те, щоб його партію з Іванчуком перенесли з 6-го на 9 жовтня, коли в турнірі буде вихідний день.

Повідомляють також, що серед втраченого опинився і паспорт дружини Іванчука — пані Оксани, котра була з ним у Сан-Паулу. Василь спочатку відмовлявся їхати в Іспанію, поки її документи не буде відновлено, але далі було вирішено, що його жінка зможе вилетіти з Бразилії в Україну.

Співчуваємо Василеві та Оксані Іванчукам. Віримо, що попри цю прикрість, український супергросмейстер збереже на цьому ту-рнірі бойовий настрій.

Юхим ЛАЗАРЄВ, майстер спорту

ХРОНИКА  
31.12.2017
Именинники января
В этом месяце поздравления принимают:
1 - Лариса Калинина
3 - Ярина Сенчишин
5 - Виктория Гордон
10 - Олег Романишин
11 - Елена Маковецкая,
Виталий Козяк
12 - Александр Белецкий
13 - Александр Носенко,
Роман Ефремов
14 - Татьяна Василевич,
Яна Иванова
16 - Ольга Иваненко,
Дарья Орлянская,
Андрей Баришполец
19 - Геннадий Кузьмин
20 - Вадим Ещенко,
Сергей Клименко
21 - Станислав Савченко
22 - Ольга Должикова
23 - Наталья Григоренко
25 - Александр Голощапов
26 - Юрий Кузубов
28 - Ольга Александрова,
Валерий Шалимов
29 - Николай Боднар
31 - Валерий Авескулов.
Наш сайт присоединяется к общему хору здравиц в честь именинников!
01.12.2017
Именинники декабря
В этом месяце поздравления принимают:
1 - Дмитрий Комаров, Виталий Малыкин, Галина Тимофеева
3 - Алексей Мазурок, Виктор Янов
5 - Татьяна Кононенко
7 - Андрей Максименко,
Елена Сокальская
8 - Оксана Возовик, Александр Репринцев
10 - Светлана Козак
11 - Татьяна Костак
12 - Мария Декусар, Елена Елина, Татьяна Морозова
12 - Сергей Бородай
17 - Александр Зубарев
19 - Виктория Артамонова,
Игорь Лабенский
21 - Роман Череватенко
28 - Евгений Мирошниченко
30 - Вячеслав Клюнер
Наш сайт присоединяется к общему хору здравиц в честь именинников!
31.10.2017
Именинники ноября
В этом месяце поздравления принимают:
1 - Геннадий Гутман,
Михаил Симанцев
2 - Алена Горескул
4 - Андрей Зонтах,
Евгений Кузьменко
11 - Мария Дубинская
Юрий Вовк
18 - Мария Клинова,
Юлия Морозова
21 - Татьяна Костюк
22 - Лидия Семенова
23 - Вячеслав Эйнгорн
29 - Василий Шикула
Наш сайт присоединяется к общему хору здравиц в честь именинников!
01.10.2017
Именинники октября
В этом месяце поздравления принимают:
4 - Александр Чубуков
5 - Юрий Довжик
11 - Руслан Пономарев
16 - Александр Пичугин,
Олег Богинин
20 - Ирина Лымарь, Любовь Жильцова-Лысенко, Леонид Кернажицкий
21 - Надежда Ядвижена, Александр Ковчан
27 - Татьяна Бакланова
28 - Игорь Смирнов
29 - Сергей Завгородний,
Евгений Шарапов
Наш сайт присоединяется к общему хору здравиц в честь именинников!
02.09.2017
Именинники сентября
В этом месяце поздравления принимают:
2 - Екатерина Мацейко
4 - Валерий Жидков
5 - Ирина Сон
6 - Леонид Боданкин
9 - Олеся Коновалова,
Олег Чайка
12 - Валерій Копил,
Татьяна Ястребова
19 - Татьяна Азарова
21 - Мария Музычук
23 - Людмила Мокряк,
Тимофей Галинский
25 - Екатерина Должикова
26 - Эльдар Гасанов,
Евгений Наливайко,
Сергей Павлов
Наш сайт присоединяется к общему хору здравиц в честь именинников!
02.08.2017
Именинники августа
В этом месяце поздравления принимают:
1 - Владислав Бахмацкий
3 - Юрий Корсунский
4 - Владимир Гуревич
9 - Олег Березин
10 - Владислав Боровиков
11 - Ярослав Сроковский
15 - Любомир Михалец
16 - Наталья Здебская
17 - Вячеслав Мурашко,
Валерий Бронзник
18 - Екатерина Романова,
19 - Роман Видоняк
22 - Александр Алексиков
23 - Александр Война,
Геннадий Матюшин,
Вячеслав Савченко
25 - Зоя Матюшина
27 - Владимир Галахов
30 - Анна Ушенина
Наш сайт присоединяется к общему хору здравиц в честь именинников!
01.07.2017
Именинники июля
В этом месяце поздравления принимают:
2 - Александр Берелович
3 - Захар Ефименко
20 - Дмитрий Максимов, Семен Поташник
21 - Владимир Маланюк, Владимир Онищук
22 - Алексей Яровинский
26 - Вадим Безман
27 - Анастасия Гуцко
30 - Артур Фролов
31 - Валерий Гринев, Петр Марусенко, Вадим Ховренко
Наш сайт присоединяется к общему хору здравиц в честь именинников!
01.06.2017
Именинники июня
В этом месяце поздравления принимают:
1 - Георгий Тимошенко,
Наталья Омутных
2 - Сергей Куцин
3 - Александр Сулыпа
4 - Александр Вайсман
5 - Борис Таборов
6 - Ольга Шальнева
7 - Руслан Погорелов,
Алексей Сурядный
10 - Евгения Долуханова
11 - Татьяна Розенфельд
15 - Александр Арещенко
Галина Алябышева
18 - Андрей Волокитин
21 - Юрий Круппа
Валерий Неверов
22 - Инна Гапоненко
23 - Елена Некрасова
25 - Антон Коробов
27 - Семен Губницкий
Наш сайт присоединяется к общему хору здравиц в честь именинников!
01.05.2017
Именинники мая
В этом месяце поздравления принимают:
1 - Владимир Сергеев
2 - Светлана Чередниченко
3 - Леонид Шмутер, Михаил Недобора, Сергей Шевченко
4 - Сергей Овсеевич
5 - Наталия Жукова
10 - Павел Эльянов
16 - Татьяна Клюева
17 - Александр Моисеенко
22 - Ольга Богданова, Мирослава Якивчик, Александр Шнейдер,
Юрий Дроздовский
23 - Сергей Кривошея
24 - Ирина Швед, Диана Арутюнова
27 - Наталия Киселева,
Виталий Молдованенко
28 - Михаил Козаков
29 - Анастасия Карлович
30 - Михаил Голубев.
Наш сайт присоединяется к общему хору здравиц в честь именинников!
03.04.2017
Именинники апреля
В этом месяце поздравления принимают:
4 — Михаил Селезнев
Александр Зубов
9 — Артем Цепотан
11 — Николай Легкий
12 — Виктор Москаленко
13 — Андрей Нечаев
Наталия Гасюнас
15 — Андрей Сумец
Николай Беличев
20 — Олег Иванов
23 — Олег Стрельников,
Ольга Андреева
30 — Спартак Высочин
Борис Пономарев
Наш сайт присоединяется к общему хору здравиц в честь именинников!
   
  редактор: Анатолий Яворский
  эксперт: мг. Владимир Баклан
Разработка:
Агентство ArtHouse & BAZZAR infocenter
   
Украинская баннерная сеть chesscircle