Украинская Баннерная Сеть
на главную
  ФОРУМ

  ФЕДЕРАЦИЯ
  ШАХМАТ КИЕВА
 
   
   
   
ХРОНИКА
ТУРНИРЫ
РЕЙТИНГИ
ИНТЕРВЬЮ
ВИЗИТКИ
ШКОЛА
САЙТЫ
книжный магазин
ПОСЛЕДНИЕ ОБНОВЛЕНИЯ      
31.12.2017
Школа
Авторский семейный турнир"Мама, папа и я - шахматная семья"
29.12.2017
Главная страница
Юлія Осьмак і Олександр Білявський – переможці "Матчів шахових зірок"!
02.12.2017
Турниры
Українець Бернадський виграв престижний турнір у Вірменії
01.11.2017
Школа
Крик души! Крик о помощи!
В Мариуполе у шахматистов отбирают клуб
16.10.2017
Турниры
Українець Сивук - другий на Меморіалі Панченка
Здобутки та проблеми (огляд мс Юхима Лазарєва)
обзор,  10.10.2011 - 20.10.2011

Згадуючи добрим словом «Золотий день» 20 жовтня 2001 року, коли збірна України стала чемпіоном світу, на часі приділити увагу актуальним проблемам…

Слідами тріумфу

Читаючи попередній огляд цієї ювілейної події, деякі молоді читачі могли порівняти деякі деталі КЧС десятирічної давнини та цьогорічний, що проходив у другій половині липня в Китаї. Тоді підсумок кожного матчу визначався сумою особистих результатів. А тепер — командним результатом: виграш матчу — 2:0, нічия — 1:1. Цікаво, що вже десять років тому неофіційно підрахували й такий командний залік. І що ж? Вийшло: Україна тоді набрала у восьми зіграних матчах 14 таких очок з 16 можливих. Конкретніше: шість матчів виграла, два звела внічию, жодного не програла. Росія ж два матчі програла і один звела внічию. Такий підсумок був і у збірної Вірменії. Це був ще один аргумент на користь закономірності та переконливості українського тріумфу.

Так само — і особисті результати. У 32 зіграних партіях українці здобули 12 перемог, 19 партій звели внічию, а програли лише одну! Отже, вони грали під гаслом: передусім — надійність.

Технічні підсумки чемпіонату були такі: Україна — 21,5 очка, Росія — 21, Вірменія — 20, Німеччина — 18,5, Угорщина — 16,5, Узбе-кистан — 15,5, Куба — 14,5, Македонія — 9,5, Іран — 7 очок.

Як бачимо, в КЧС були представлені Європа, Азія, Америка. Отри-мала запрошення на участь ще команда Африки і дала згоду, проте майже перед стартом «взяла хід назад». Тому й команд-учасниць було не 10, як належало, а 9.

На жаль, у наступних КЧС збірна України не досягала золотих висот. Натомість її прославили перемоги на Всесвітніх шахових олімпіадах — чоловічих (2004 та 2010 рр.) і жіночої (2006 р.). Віримо: нові тріумфи — ще попереду!

Віктор Капустін: «В Україні шахи перебувають на периферії уваги»

Таку заяву в ексклюзивному інтерв’ю для сайту «Спортобоз» з журналістом Іваном Вербицьким зробив президент Федерації шахів України Віктор Капустін. Подаємо переклад цієї розмови, темою якої був, зокрема, Круглий стіл за участі народних депутатів усіх фракцій, присвячений проблемам шахів у нашій державі.

— Як на мене, цей Круглий стіл і засідання комітету Верховної Ради з питань сім’ї, молоді, спорту та туризму були знакові, — розпочав розмову Віктор Володимирович. — Прийшло багато народних депутатів, справді зацікавлених у тому, щоб конструктивно розглянути це питання. Ті, хто не зміг прийти цього разу, висловили підтримку рішенням, які було запропоновано. Головне питання — покращення матеріального та технічного забезпечення шахів — знайшло своє відображення в рекомендаціях, які ухвалив Комітет, і це мусить слугувати серйозним поштовхом розвитку шахів в Україні. Думаю, що ці рекомендації буде спрямовано в Кабінет міністрів, в обладміністрації та облради, аби було розроблено дії для розвитку шахів.

— Але до вас федерацією керував також народний депутат Віктор Петров. Він також лобіював ці питання та жодних успіхів досягти не вдалося. Не боїтеся, що всі ці проекти залишаться на рівні розмов?

— Сподіваюся, що ні, хоча побоювання такі є. Наступним кроком буде розробка законопроекту, в якому ми хочемо чіткіше прописати місце і роль шахів у нашому спортивному світі. Якщо це станеться, ми перейдемо на якісно новий рівень розуміння і місця шахів у нашій країні. Це перший етап. Федерація не зупиниться на цьому. Ми проходитимемо інші етапи, робитимемо інші кроки для контролю розвитку ситуації. Сподіваюся, ці починання не вдасться «забазікати». За нас говорять високі досягнення відомих у всьому світі українських шахістів. Вірю, що вони стимулюватимуть і депутатів, і тих посадовців, од яких залежатиме ухвалення рішень.

— Ви намагалися впровадити в навчальну програму загальноосвітніх шкіл урок шахів. Але, ясна річ, розуміння з боку людей, від яких залежить вирішення цього питання, не відчули…

— Так, На жаль, усі наші звернення, листи в Міністерство освіти, науки, молоді, спорту та туризму не дали результатів. Якщо позиція Міністерства не зміниться, ми співпрацюватимемо з Київською міською адміністрацією, з обласними адміністраціями, щоб принаймні впроваджувати свій проект на місцевих рівнях. Але я сподіваюся, що після Круглого столу, його рекомендацій, Міністерство прислухається до наших порад.

— Давно на часі, адже за колишніми українцями — Белявським, Карякіним, Анною Музичук слідуватимуть інші…

— Ми втрачаємо, але залишаємося в лідерах. Усе завдяки тому, що в нас хороші шахісти. Василь Іванчук — світова шахова легенда. Руслан Пономарьов — 16-й чемпіон світу. Нині до них підтягується нова плеяда — Захар Єфименко, Олександр Моїсеєнко, Павло Ельянов… У нас — дуже сильна збірна. За місяць стартує чемпіонат Європи, і туди ми їдемо з однією метою — перемогти.

Виступати за команду погодилися всі найсильніші. А вже до 2010-го в складі збірної кілька років не грав Пономарьов. Нині він висту-пає в усіх змаганнях, хіба що на чемпіонат світу не їздив. Але це питання ми з Русланом погодили ще торік у жовтні, після Олімпіади, оскільки він мав стартувати в серйозному турнірі у Дортмунді, в якому переміг рік тому. Спричиняє побоювання, що відстають дитячо-юнацькі шахи. Виникла не те щоби прірва, а деякий проміжок між шахістами найвищих досягнень і дитячо-юнацькими шахами. Так, у нас є талановиті діти — Ілля Нижник, Олександр Бортник… Вони та інша юнь можуть претендувати на найвищі титули в світі, але їм потрібні невеликі матеріальні ресурси, постійний тренер. Думаю, федерація могла б взяти ці витрати на себе або знайти спонсорів. Але потрібні стипендії, адже діти їздять на змагання за рахунок батьків. Кудись за океан вирушати за свій кошт, погодьтеся, тяжко. Через це доводиться пропускати деякі турніри.

Також фахівці мені кажуть, що ці хлопчики й дівчатка роблять помилки лише тому, що в них не було системної підготовки. Їм потрібен постійний тренер. У сьогоднішньому складі збірна може виступати на вищому рівні ще три-чотири роки. Але нам треба дивитися в майбутнє. Тому всі наші старання спрямовуватимемо на те, щоб з’явилася масова підготовка. Деякі згадують про популярний за радянських часів турнір «Біла тура». Було б непогано відновити ці змагання. Але їх треба фінансувати. Якщо в бюджеті України знайдуться кошти, ми проведемо цей турнір. В організаційному плані проблем у нас немає…

Юхим ЛАЗАРЄВ, майстер спорту

ХРОНИКА  
31.12.2017
Именинники января
В этом месяце поздравления принимают:
1 - Лариса Калинина
3 - Ярина Сенчишин
5 - Виктория Гордон
10 - Олег Романишин
11 - Елена Маковецкая,
Виталий Козяк
12 - Александр Белецкий
13 - Александр Носенко,
Роман Ефремов
14 - Татьяна Василевич,
Яна Иванова
16 - Ольга Иваненко,
Дарья Орлянская,
Андрей Баришполец
19 - Геннадий Кузьмин
20 - Вадим Ещенко,
Сергей Клименко
21 - Станислав Савченко
22 - Ольга Должикова
23 - Наталья Григоренко
25 - Александр Голощапов
26 - Юрий Кузубов
28 - Ольга Александрова,
Валерий Шалимов
29 - Николай Боднар
31 - Валерий Авескулов.
Наш сайт присоединяется к общему хору здравиц в честь именинников!
01.12.2017
Именинники декабря
В этом месяце поздравления принимают:
1 - Дмитрий Комаров, Виталий Малыкин, Галина Тимофеева
3 - Алексей Мазурок, Виктор Янов
5 - Татьяна Кононенко
7 - Андрей Максименко,
Елена Сокальская
8 - Оксана Возовик, Александр Репринцев
10 - Светлана Козак
11 - Татьяна Костак
12 - Мария Декусар, Елена Елина, Татьяна Морозова
12 - Сергей Бородай
17 - Александр Зубарев
19 - Виктория Артамонова,
Игорь Лабенский
21 - Роман Череватенко
28 - Евгений Мирошниченко
30 - Вячеслав Клюнер
Наш сайт присоединяется к общему хору здравиц в честь именинников!
31.10.2017
Именинники ноября
В этом месяце поздравления принимают:
1 - Геннадий Гутман,
Михаил Симанцев
2 - Алена Горескул
4 - Андрей Зонтах,
Евгений Кузьменко
11 - Мария Дубинская
Юрий Вовк
18 - Мария Клинова,
Юлия Морозова
21 - Татьяна Костюк
22 - Лидия Семенова
23 - Вячеслав Эйнгорн
29 - Василий Шикула
Наш сайт присоединяется к общему хору здравиц в честь именинников!
01.10.2017
Именинники октября
В этом месяце поздравления принимают:
4 - Александр Чубуков
5 - Юрий Довжик
11 - Руслан Пономарев
16 - Александр Пичугин,
Олег Богинин
20 - Ирина Лымарь, Любовь Жильцова-Лысенко, Леонид Кернажицкий
21 - Надежда Ядвижена, Александр Ковчан
27 - Татьяна Бакланова
28 - Игорь Смирнов
29 - Сергей Завгородний,
Евгений Шарапов
Наш сайт присоединяется к общему хору здравиц в честь именинников!
02.09.2017
Именинники сентября
В этом месяце поздравления принимают:
2 - Екатерина Мацейко
4 - Валерий Жидков
5 - Ирина Сон
6 - Леонид Боданкин
9 - Олеся Коновалова,
Олег Чайка
12 - Валерій Копил,
Татьяна Ястребова
19 - Татьяна Азарова
21 - Мария Музычук
23 - Людмила Мокряк,
Тимофей Галинский
25 - Екатерина Должикова
26 - Эльдар Гасанов,
Евгений Наливайко,
Сергей Павлов
Наш сайт присоединяется к общему хору здравиц в честь именинников!
02.08.2017
Именинники августа
В этом месяце поздравления принимают:
1 - Владислав Бахмацкий
3 - Юрий Корсунский
4 - Владимир Гуревич
9 - Олег Березин
10 - Владислав Боровиков
11 - Ярослав Сроковский
15 - Любомир Михалец
16 - Наталья Здебская
17 - Вячеслав Мурашко,
Валерий Бронзник
18 - Екатерина Романова,
19 - Роман Видоняк
22 - Александр Алексиков
23 - Александр Война,
Геннадий Матюшин,
Вячеслав Савченко
25 - Зоя Матюшина
27 - Владимир Галахов
30 - Анна Ушенина
Наш сайт присоединяется к общему хору здравиц в честь именинников!
01.07.2017
Именинники июля
В этом месяце поздравления принимают:
2 - Александр Берелович
3 - Захар Ефименко
20 - Дмитрий Максимов, Семен Поташник
21 - Владимир Маланюк, Владимир Онищук
22 - Алексей Яровинский
26 - Вадим Безман
27 - Анастасия Гуцко
30 - Артур Фролов
31 - Валерий Гринев, Петр Марусенко, Вадим Ховренко
Наш сайт присоединяется к общему хору здравиц в честь именинников!
01.06.2017
Именинники июня
В этом месяце поздравления принимают:
1 - Георгий Тимошенко,
Наталья Омутных
2 - Сергей Куцин
3 - Александр Сулыпа
4 - Александр Вайсман
5 - Борис Таборов
6 - Ольга Шальнева
7 - Руслан Погорелов,
Алексей Сурядный
10 - Евгения Долуханова
11 - Татьяна Розенфельд
15 - Александр Арещенко
Галина Алябышева
18 - Андрей Волокитин
21 - Юрий Круппа
Валерий Неверов
22 - Инна Гапоненко
23 - Елена Некрасова
25 - Антон Коробов
27 - Семен Губницкий
Наш сайт присоединяется к общему хору здравиц в честь именинников!
01.05.2017
Именинники мая
В этом месяце поздравления принимают:
1 - Владимир Сергеев
2 - Светлана Чередниченко
3 - Леонид Шмутер, Михаил Недобора, Сергей Шевченко
4 - Сергей Овсеевич
5 - Наталия Жукова
10 - Павел Эльянов
16 - Татьяна Клюева
17 - Александр Моисеенко
22 - Ольга Богданова, Мирослава Якивчик, Александр Шнейдер,
Юрий Дроздовский
23 - Сергей Кривошея
24 - Ирина Швед, Диана Арутюнова
27 - Наталия Киселева,
Виталий Молдованенко
28 - Михаил Козаков
29 - Анастасия Карлович
30 - Михаил Голубев.
Наш сайт присоединяется к общему хору здравиц в честь именинников!
03.04.2017
Именинники апреля
В этом месяце поздравления принимают:
4 — Михаил Селезнев
Александр Зубов
9 — Артем Цепотан
11 — Николай Легкий
12 — Виктор Москаленко
13 — Андрей Нечаев
Наталия Гасюнас
15 — Андрей Сумец
Николай Беличев
20 — Олег Иванов
23 — Олег Стрельников,
Ольга Андреева
30 — Спартак Высочин
Борис Пономарев
Наш сайт присоединяется к общему хору здравиц в честь именинников!
   
  редактор: Анатолий Яворский
  эксперт: мг. Владимир Баклан
Разработка:
Агентство ArtHouse & BAZZAR infocenter
   
Украинская баннерная сеть chesscircle